Świąteczne dekoracje

srebrno biała gwiazdka na choinkę
złota bombka zdobiona wstążką
ozdoby choinkowe ręcznie wykonane
wianek bożonarodzeniowy z 4 świeczkami, biały
żłóbek podświetlony i aniołek ze skrzypcami
anioł malowany na desce
bombka-decoupage-święta-rodzina
Wianek bożonarodzeniowy na drzwi wejściowe
drzewko bożonarodzeniowe
złotowłosa anielica
swiateczne kolory i zapachy
srebrna gwiazdka - ozdoba choinkowa
żłobek i aniołek podświetlany LED
srebrnowłosy aniołek
bombka trzech radosnych Mikołajów - decoupage
stroik bożonarodzeniowy w kształcie gwiazdy
bombka-trzej-królowie-decoupage
Dwie choinki z orzechów
Dwie choinki oświetlone ledowymi lampkami
drzewka bożonarodzeniowe robione na drutach
elegancki stroik bożonarodzeniowy
dwie bombki zdobione wstążką
biały anioł ozdoba choinkowa
bombka ozdobiona taśmą
aniołek cherubinek
koronkowe ozdoby choinkowe
karka ręcznie zdobiona
aniołek malowany na desce
kolorowy stroik bożonarodzeniowy
Kraftowa bańka ze Św. Mikołajem
Bańki choinkowe ręcznie zdobione
Świąteczne dekoracje - wianuszek bożonarodzeniowy 3 gwiazdki i aniołek

Hospicjum Maryi Królowej Apostołów w Krakowie

Opieka naszego hospicjum polega na:
• całościowym wejrzeniu na problemy chorego, przede wszystkim na kontroli bólu oraz innych objawów, które obniżają jakość życia
• łagodzeniu problemów związanych ze sferą: psychiczną, duchową i socjalną
• pomocy rodzinom zarówno w trakcie trwania choroby jak i w okresie żałoby

Kogo obejmujemy opieką?
Hospicjum Królowej Apostołów obejmuje wszechstronną domową opieką osoby dorosłe:
• z chorobą nowotworową, u których zakończone zostało leczenie przyczynowe, a koniecznym staje się zwalczanie objawów związanych z postępem choroby
• osoby w trakcie chemio lub radioterapii, które wymagają wsparcia w prowadzeniu p/bólowym i zapobiegania innym objawom, wynikającym ze stanu w jakim się znajdują

Naszymi podopiecznymi są również osoby chore przewlekle, zwłaszcza te, które w osamotnieniu borykają się z cierpieniem przez długie lata swojego życia. To głównie niemedyczna pomoc wolontariuszy (towarzyszenie, zakupy, pomoc w pielęgnacji) oraz pomoc socjalna.

Chory, aby mógł zostać objęty opieką musi wyrazić na to zgodę, a rodzina wyrazić chęć współpracy z zespołem hospicyjnym.
Chory zostaje objęty opieką naszego hospicjum, jeśli wyraża na nią świadomą i dobrowolną zgodę, jeszcze przed pierwszą wizytą lekarza lub pielęgniarki, a rodzina zgłaszająca chorego jest w stanie podołać opiece nad chorym (tzn. zapewnić swoją obecność przy chorym i wyrazić chęć współpracy z zespołem). Częstotliwość wizyt zarówno lekarskich, pielęgniarskich jak i pozostałych uzależniona jest od stanu chorego. Staramy się choremu przedstawić, jakiej opieki może oczekiwać od hospicjum – zmniejsza to jego niepokój i pozwala mu aktywnie się włączyć w jej przebieg. Umożliwia to także budowanie wzajemnego zaufania.

Pomoc niesiona jest w zakresie:
• leczenia uporczywego bólu oraz innych objawów, takich jak: duszności, wymioty, nudności itp.,  związanych z przebiegiem choroby – systematyczne wizyty domowe lekarza i pielęgniarki.
• aktywizacji chorego do możliwie pełnego życia, starając sie jak najdłużej zachować u chorego sprawność fizyczną – domowe wizyty fizjoterapeuty
• w sytuacji, kiedy chory lub jego najbliższa rodzina wymaga wsparcia psychologa  – domowe wizyty psychologa (doświadczenie w prowadzeniu chorych onkologicznych oraz rodzin tych osób)
• pielęgnacji chorych – pomoc wolontariuszy
• wsparcia w trudnej sytuacji socjalnej
• bezpłatnego korzystania ze sprzętu wspomagającego (medyczno-rehabilitacyjnego), takiego jak:
– koncentrator tlenu
– pompa infuzyjna
– ssak medyczny
– łóżko sterowane elektrycznie
– materac p/odleżynowy
– wózek inwalidzki
– balkonik
– toaleta przenośna
– kule inwalidzkie, itp.

Logo Kraftownia

Kraftownia – sprawia, że świat staje się piękniejszy i lepszy. Dla naszych wolontariuszy to nie tylko tworzenie ozdób – to tworzenie uśmiechów, nadziei i poczucia wspólnoty. Brakuje tylko jednego Twojej kreatywności.

Dołącz do nas i bądź częścią tej niezwykłej historii – świątecznych dekoracji.

Świąteczne dekoracje – Witajcie w Naszym Świątecznym Świecie Rękodzieła!

Witamy Was w magicznym zakątku naszej społeczności, gdzie sztuka spotyka dobroć, a kreatywność łączy się z troską o innych. Nasza galeria ozdób choinkowych i świątecznych dekoracji to miejsce, gdzie serce rękodzielników bije z pasją, a efekty ich pracy przynoszą radość i wsparcie dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Kraftownia.org  to przestrzeń, w której nasze utalentowane wolontariuszki,  tworzą wyjątkowe świąteczne. Każda ozdoba to małe dzieło sztuki, które przywołuje ciepło świąt i przynosi uśmiech na twarze tych, którzy je otrzymują.

Nasza galeria świątecznych dekoracji to hołd dla kreatywności i miłości, które wnoszą w każdą swoją pracę. Każda choinkowa ozdoba, lampion czy dekoracja stołu to unikalne dzieło, które odzwierciedla naszą pasję i zaangażowanie.

Ale to nie wszystko! Nasze prace nie tylko zdobią nasze domy podczas świąt, ale również spełniają ważne zadanie społeczne. Wszystkie środki pozyskane w ten sposób są przeznaczone na wsparcie fundacji hospicyjnej. Każdy z nas może pomóc tym, którzy potrzebują opieki i wsparcia w trudnym czasie.

Serdecznie zapraszamy Was do przeglądania naszej galerii ‘świąteczne dekoracje’ i odkrywania wyjątkowych ozdób, które dodadzą magii Waszym świętom. To także okazja, aby poznać historie i twórcze dusze wolontariuszy, którzy stoją za każdym dziełem.

Dziękujemy, że jesteście z nami, wspieracie nas i doceniacie piękno rękodzieła oraz jego znaczenie. Wierzymy, że nasza galeria to miejsce, gdzie kreatywność i dobroć spotykają się, aby czynić świat piękniejszym i lepszym.

Dla naszych wolontariuszy to więcej niż tworzenie ozdób – to tworzenie uśmiechów, nadziei i wspólnoty. Brakuje tutaj jedynie Twoich – nasz gościu – prac. Dołącz do nas i bądź częścią tej wyjątkowej historii!

Świąteczne dekoracje 🙂

 

Historia Hospicjum

Idea
Decyzja o organizacji Domowego Hospicjum była podyktowana z jednej strony natchnieniem do wyjścia naprzeciw tym, którzy dotknięci ciężką, nieuleczalną chorobą pozostają w bólu i cierpieniu w swych domach – często w osamotnieniu, wynikającym z niezrozumienia i braku pełnego zainteresowania ze strony innych; z drugiej strony decyzja ta była odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II o konieczności rozwijania wyobraźni miłosierdzia. Założony cel mówił o “dotarciu do Człowieka” będącego w potrzebie, zarówno Chorego jak i Jego Rodziny, poprzez niesienie wsparcia duchowego oraz konkretnej pomocy, zwłaszcza pielęgnacyjnej i w miarę możliwości medycznej – przy założeniu, że działania opierają się wyłącznie na wolontariacie.

Początki
Po trzech miesiącach przygotowań (w organizację działań zaangażowane były trzy osoby, w tym dwie z doświadczeniem posługi hospicyjnej) w Dzień Papieski – 15 października 2006 r. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie – Kurdwanowie oficjalnie zawiązała się w wspólnota Domowego Hospicjum, składająca się z ponad dwudziestu osób. Na apel o włączenie się w pracę hospicjum odpowiedziało dwóch lekarzy, trzy pielęgniarki, fizjoterapeuta i kilkanaście osób różnych zawodów. Do posługi włączył się również ksiądz, obejmując chorych i całą wspólnotę opieką duchową.

Z dużym zaangażowaniem jednego z lekarzy, przy współpracy pielęgniarek i zaprzyjaźnionych hospicjów zorganizowanych zostało dwanaście spotkań szkoleniowych z zakresu opieki nad chorymi, zwłaszcza w terminalnej fazie choroby nowotworowej.

W styczniu 2007 roku wspólnota opiekowała się już jedenastoma osobami, niosąc posługę duchową, pielęgnacyjną i wspomagającą medyczną.

Powstanie Stowarzyszenia
22 lutego, dwadzieścia trzy osoby, wszystkie zaangażowane w działalność Hospicjum Maryi Królowej Apostołów założyło pod tą samą nazwą stowarzyszenie. Ustanowiono statut określający cele i metody działań (z których w chwili obecnej realizowane są: pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej poprzez niesienie opieki duchowej,

.

pielęgnacyjnej, fizjoterapeutycznej i wspomagająco psychologicznej oraz medycznej, osobom w terminalnej fazie choroby oraz chorym nieuleczalnie; wspieranie rodzin osób chorych i osieroconych; szkolenie wolontariuszy, prowadzenie bezpłatnej wypożyczalni sprzętu pielęgnacyjno-rehabilitacyjnego dla chorych objętych opieką).

Do lipca 2007 (organizacja została zarejestrowana w KRS 28 czerwca 2007 r.) wszelkie działania hospicjum utrzymywane były ze środków własnych osób zaangażowanych we wspólnotę. Po rejestracji zostało założone konto, na którym zaczęły pojawiać się pierwsze darowizny.

10 października 2007 r. sąd pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek przyznając stowarzyszeniu status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). W ten sposób powstała dla naszego hospicjum ogromna szansa i nadzieja na dalszy rozwój.

Kolejne wydarzenia
W drugą rocznicę powstania hospicjum – 11 października 2008 r. Włączyliśmy się w Akcję Pól Nadziei – wysadziliśmy 1000 cebulek żonkili, ogłosiliśmy również dwa konkursy dla dzieci i młodzieży, włączyliśmy się również w Kampanię Hospicjum – to też Życie. Został zorganizowany kolejny nabór osób, pragnących włączyć się w wolontaryjną pomoc chorym. Tym razem zaangażowało się osiem osób.

Od początku naszej działalności co miesiąc modlimy się na Mszy św. w intencji naszych chorych i zmarłych. Od października 2007 r. Regularnie odbywają się spotkania formacyjne i wspólnotowe adoracje Najświętszego Sakramentu. Systematycznie dwa razy w miesiącu spotykamy się również w zespole posługujących u chorych osób.

Wierzymy, że to początek naszej historii, a każdy kolejny dzień będzie przynosił nowe przyjaźnie z naszymi Chorymi i Ich Rodzinami. Mamy nadzieję, że udzielana przez nas pomoc, dzięki ofiarności osób zainteresowanych naszą posługą będzie dla Chorych jeszcze pełniejsza.

W październiku 2009 r. Zarząd Stowarzyszenia powołał Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, który wpis do rejestru otrzymał 23 listopada 2009 r. Hospicjum dzięki temu może już nieść pełną domową opiekę medyczną, co czyni do tej pory.

Działamy 17-ty rok, w ciągłej opiece mamy ponad 40 chorych, którym posługuje ponad 30 wolontariuszy, zespół medyczny (lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy) oraz opiekun duchowy.