Warsztaty kraftowe

knitting

Szydełkowanie

decoupage

Decoupage

amigurumi 2

Amigurumi

frywolitka

Frywolitka

makrama 1

Makrama

dekoracjee

Dekoracje

WARSZTATY PŁATNE

Oferta dla osób indywidualnych

(istnieje możliwość zorganizowania jednodniowych warsztatów dla grup w ramach aktywności poza zawodowej – również na terenie firmy)

Cykl: tygodniowy
Ilość spotkań: 3
Czas: każde spotkanie 2 godziny zegarowe
Materiał: do wykonania zaplanowanej rzeczy w cenie warsztatu
Narzędzia: dostępne na miejscu
Grupa: do 8 osób
Cena: 390 zł (za wyjątkiem frywolitki)
Po zakończeniu warsztatów zabierzesz ze sobą własnoręcznie wykonaną rzecz

Tel. 735 749 618

BEZPŁATNE WARSZTATY KRAFTOWE

Przyjdź, podaruj swój czas i podziel się swoją pasją!
Twórz z nami piękne rzeczy, z których każda stanowi cenną cegiełkę dla hospicyjnej opieki.

Na tych warsztatach możesz uczyć innych, ale możesz również doskonalić swoje umiejętności.

Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały.

Każdy warsztat tematyczny odbywa się raz w tygodniu, w cyklu miesięcznym
(4 dwugodzinne spotkania) w pracowni przy ulicy Cegielnianej 6B/45.

Tel. 735 749 618

Zajęcia w środy i piątki (17.00 – 19.00)

Zajęcia cykliczne - płatne warsztaty

kroliki amigurumi

Poniedziałki

(17.00 – 19.00) – 2,3,4 poniedziałek

SZYDEŁKO I DRUTY 

W ramach tego warsztatu nauczysz się szydełkowania i robienia na drutach od podstaw, po tworzenie pięknych kraftowych wyrobów. Po przejściu podstawowego krótkiego kursu, samodzielnie zdecydujesz o wyborze dalszych warsztatów.
W ramach tego warsztatu proponujemy:
Warsztaty: Dziergane zabawki amigurumi  to popularna dziś metoda na tworzenie uroczych zabawek; dostępne dziś miękkie włóczki i dodatki sprawią, że to co stworzysz, sprawi największą radość nie tylko Twoim dzieciom, ale również dorosłym!
Warsztaty: Tworzenie z kwadratów  każdy wykonany na szydełku kolorowy, wzorzysty kwadracik, to element konkretnej rzeczy: chusty, narzuty czy pięknej poduszki; można je tworzyć również z nici, a po złączeniu utworzą serwetę czy obrus.
Trzeba tylko na  jedno uważać! Szydełko i druty wciągają:-) To jednak cudowny relaks i satysfakcja, bo w efekcie końcowym otrzymasz coś naprawdę niepowtarzalnego!

Limit miejsc: 12 osób

makrama ramka lustro

Wtorki

(17:00 – 19:00) – 2,3,4 wtorek

MAKRAMA

Ze sztuką makramy spotykamy się przeglądając domowe czasopisma, robiąc zakupy w kwiaciarniach lub odwiedzając znajomych, którzy swój dom czy mieszkanie upiększają tak modnym dziś rękodziełem. Najczęściej spotyka się sznurkowe zawieszki na doniczki lub lampiony, ramki do zdjęć, czy ramy luster. W okresie świąt i nie tylko będą to makramowe anioły i wszelkiego rodzaju ozdoby ścienne i doniczkowe.
Warsztaty: Podstawy makramy zapoznasz się z techniką, niezbędnymi materiałami i nauczysz się kilku podstawowych wiązań i splotów, wystarczających do tworzenia wszelkiego rodzaju dekoracji ze sznurka
Warsztaty: Makramowe anioły – Anioły to temat całoroczny, są bożonarodzeniowe, z okazji Chrztu św., I-ej Komunii św., sakramentu bierzmowania, ślubu, narodzin dziecka, itd. Mamy Anioła Stróża, przyjaźnimy się Michałem Archaniołem, Archanioła Rafała prosimy o zdrowie, a Archanioła Gabriela po prostu znamy…:-)
Makramowe anioły są piękne! W zależności od jakości i grubości sznurka, elementów dekoracyjnych i oczywiście szczotki do rozczesywania można stworzyć najpiękniejszego anioła! I nie jest to tak trudna sztuka, na jaką wygląda:-)

warsztaty rękodzielnicze

Środy

(17.00 – 19.00) – 2,3,4 środa

OZDOBY KRAFTOWE

 Warsztaty: Drobne ozdoby kraftowe  to nauka jak zrobić kwiatki, kwiatuszki, kokardki, frędzelki, koronki, przypinki, chwosty i inne drobiazgi do zdobienia kartek, torebek papierowych, wianków i innych rękodzielniczych dzieł. Bez nich nie da się stworzyć całości i uzyskać końcowego efektu.

Warsztaty: Kwiaty, kwiatuszki i kokardy
To bardzo bogaty warsztat! Kwiaty i kokardy stanowią podstawę do tworzenia wszelakich ozdób świątecznych i okazjonalnych. Mogą być proste i strojne, barwne i w naturalnych kolorach, delikatne, koronkowe, muślinowe, z wykorzystaniem natury, dekoracyjnych guzików, a nawet biżuterii.
Podczas warsztatów poznasz techniki wiązań kokard, sposoby zwijania i tworzenia materiałowych kwiatów oraz w jakich dekoracjach ich używać.

Warsztaty: Ozdoby z juty i sznurka

Juta i sznurek to naturalne proste materiały, z których można tworzyć wiele rękodzielniczych wyrobów i ozdób. Dostępne są materiały jutowe cieńsze i grubsze, w kolorach naturalnych i barwionych, w ofercie można znaleźć również jutowe zdobione taśmy oraz wszelkiego rodzaju sznurki. Liście, kwiaty, kokardy do zdobienia prezentowych torebek, świec, czy rustykalnego ozdobienia stołu to tylko niektóre z propozycji tego warsztatu.
frywolitka komplet

Czwartki

(17.00 – 19.00) – 2,3,4 czwartek

FRYWOLITKA 

Zastanawiasz się co to jest? Może już kiedyś była ona w zasięgu Twego wzroku i nawet wzbudziła zachwyt! To starodawna sztuka dziergania czółenkiem, nawet z cieniutkich nici cudnych serwetek, serwet i obrusów. W połączeniu z perłami, szlachetnymi kamieniami lub najdelikatniejszymi kryształkami pozwoli wykonać najbardziej wyrafinowaną, subtelną, po prostu piękną biżuterię. To warsztat dla wymagających, ale też wytrwałych! Trzyosobowa grupa, cena za 6 godzin (3x2godz.) – 600 zł
Warsztaty: Frywolitka dekoracyjna warsztat od podstaw
Warsztaty: Frywolitka biżuteryjna  to warsztaty dla osób znających podstawę frywolitki, które chcą doszlifować swoje rękodzielnicze umiejętności; możliwość dokupienia na miejscu dodatkowych akcesoriów. Istnieje opcja warsztatów indywidualnych.
decoupage jajka

Piątki

(17.00 – 19.00) – 2,3,4 piątek

DECOUPAGE 

Stosuje się go najczęściej w tworzeniu świątecznych ozdób, takich jak bombki i wielkanocne pisanki. Wykorzystuje się zwykle kolorowe serwetki z odpowiednim motywem. Jeśli myślisz o tym warsztacie już dziś zacznij zbierać papierowe serwetki. To od nich zależy efekt, choć o całości decyduje oczywiście wykończenie! Decoupage ma nieograniczone możliwości tworzenia. Poza wymienionymi powyżej bombkami i jajkami, świetnie nadaje się do zdobienia drewnianych ramek, skrzyneczek, doniczek, flakonów, itp.
Warsztaty: Decoupage i wielkanocne ozdoby – pomyśl już dziś, jak pięknie będzie udekorować swój dom własnoręcznie zrobionymi, pięknymi stroikami. W połączeniu z innymi kraftowymi materiałami stworzysz niezapomniany świąteczny klimat!

Zapisy

Na warsztaty można zapisywać się drogą mailową kontakt@kraftownia.org lub telefonicznie +48 735 749 618.
Zajęcia odbywają się przy ul. Cegielnianej 6b/45 w Krakowie.